ویترین در روبیکا چیست؟

27 اسفند 1401

در این مطلب قصد داریم در رابطه با روبیکا و بخش ویترین آن برای شما صحبت کنیم. اگر جزو کاربران شبکه اجتماعی روبیکا هستید، مسلما با امکاناتی که ارائه می ‌دهد نیز آشنا هستید. ویترین در روبیکا شامل یکی از بخش‌های اصلی آن است که با الگوبرداری از برنامه اینستاگرام به دیگر قابلیت ‌های آن اضافه شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره لطفاً تا انتهای مطلب همراه سناتورگرام باشید.

برای آنکه بتوانیم توضیح دهیم که ویترین در روبیکا چیست باید با برنامه روبیکا آشنا شویم. اپلیکیشن روبیکا برای خیلی از کاربران فضای مجازی شناخته شده است. حتی کسانی که از تلفن همراه هوشمند استفاده نمی کنند با توجه به تبلیغات انبوه آن که در برنامه‌ های پربیننده انجام شده با نام آن آشنا هستند.

در حال حاضر ارائه دهندگان این برنامه از آن به عنوان سوپر اپلیکیشن یاد می کنند. زیرا دربردارنده تعداد زیادی سرویس است و به کاربرانش این امکان را میدهد تا به شکلی ساده تر فعالیت های روزمره خود را به سرانجام برسانند. البته این نرم افزار برای سرگرمی نیز بسیار مناسب است و کلی برنامه های جذاب برای سرگرم کردن کاربران خود دارد.

با توجه به ادعای ارائه دهندگان روبیکا، این اپلیکیشن در حال حاضر سه میلیون کاربر فعال دارد که هر یک از آن ها با یکدیگر برای پیشرفت کسب و کار خود رقابت میکنند، عده ای با خرید لایک بگیر روبیکا و یا لایک روبینو و عده ای دیگر با خدماتی همچون خرید کانال روبیکا و خرید ممبر روبیکا سعی در گسترش کار خود دارند. البته ناگفته نماند که فیلتر شدن اینستاگرام نیز دلیلی شد که روبیکا بیش از گذشته در مرکز توجه کاربران فضای مجازی ایرانی قرار بگیرد.

زیرا برخی از بخش ‌های آن محیطی مشابه با محیط اینستاگرام دارد و از این رو توانسته است نظر کاربران را به خود جلب کند. به نحوی که در حال حاضر علاوه بر استفاده از امکانات و برنامه‌ های سرگرم کننده آن بسیاری از افراد از این اپلیکیشن به عنوان ابزاری برای تبلیغ کسب و کار خود نیز استفاده می ‌کنند. به این ترتیب با تولید محتوا های جذاب و مرتبط با موضوع فعالیت خود سعی می کنند با استفاده قابلیت های روبیکا در این زمینه شرایط بهینه خوبی را برای دسترسی به مشتریان بیشتر فراهم کنند.

ویترین در روبیکا:

در این قسمت تصمیم داریم به شما توضیح دهیم که ویترین در روبیکا چیست؟ در واقع یکی دیگر از بخش‌های مهم روبیکا شامل ویترین است.

ویترین شباهت زیادی به بخش اکسپلور برنامه اینستاگرام دارد. در این قسمت تصاویر و ویدئوهایی که شما دوست دارید به صورت تصادفی به شما نمایش داده میشود.

در واقع ساز و کار بخش ویترین روبیکا به نحوی است که متناسب با جستجوهایی که شما انجام داده ‌اید محتوا های مرتبط به جستجوهای شما شناسایی میشود و برای شما به نمایش در می آیند. دقیقا مشابه با بخش اکسپلور اینستاگرام در بالای صفحه این بخش قسمتی به نام سرچ وجود دارد که از طریق آن می توانید به محتواهای مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید. همچنین برخی از موارد پیشنهادی روبیکا نیز از طریق ویترین آن در دسترس شما قرار دارد.

به این ترتیب می توانید مواردی را با موضوعاتی نظیر ورزشی، آشپزی، سرگرمی، آرایشی و زیبایی، مد و پوشاک، فیلم و موسیقی، خودرو، هنر مذهبی، طبیعت و گردشگری و غیره را در بخش سرچ ویترین سرچ کرده و به محتواهای موجود در هر زمینه ای که میخواهید برسید.

چگونگی انتقال پست به ویترین در روبیکا:

همانطور که گفتیم ویترین یکی از بخش های جذاب و پرطرفدار روبیکا است که شباهت زیادی به اکسپلور اینستاگرام دارد. بنابراین همانطور که شما می توانید در این قسمت انواع و اقسام محتوای تصویری و ویدیویی را مشاهده کنید، امکان انتشار محتواهای خودتان را نیز دارید.

متاسفانه بسیاری از افراد سود جو از ناآگاهی کاربران این شبکه سوء استفاده کرده و برای قرار دادن پست در ویترین مبالغ زیادی را از آنها میگیرند. اگر تاکنون تجربه قرار دادن پست در ویترین روبیکا را ندارید می توانید با سناتورگرام همراه باشید تا به شما اموزش دهیم.

ایجاد ۱۰ صفحه با نام کاربری:

اولین کاری که لازم است برای قرار دادن پست در ویترین روبیکا انجام دهید ایجاد بیش از ۱۰ صفحه با نام کاربری مختلف و یا خرید پیج روبیکا با نام های مختلف است. زیرا در این صورت می توانید با استفاده از ۱۰ صفحه‌ ای که در دسترس دارید پست مورد علاقه خود را که در ویترین قرار داده‌ و لایک کنید و همچنین برای شان کامنت بگذارید.

انتخاب زمان مناسب:

برای آن که پست شما در ویترین قرار گیرد انتخاب زمان مناسب بسیار حائز اهمیت است.

بنابراین توصیه می کنیم برای انتشار پست در این قسمت از اپلیکیشن روبیکا حتماً زمان مناسبی را انتخاب کنید.

توجه به نظرات کاربران:

هنگامی که برای قرار دادن پست در روبینو اقدام می کنید حتما متن کپشن پست هایتان را نیز فعال کنید. زیرا نظرات در این مورد خیلی مهم هستند.

انتخاب کاور خوب :

برای قرار دادن کلیپ در ویترین حتماً باید کاور خوبی را برای ابتدای آن در نظر بگیرید. زیرا این کار بیننده را برای باز کردن و دیدن ویدیو بیشتر ترغیب میکند. همچنین محتوای ویدئویی شما باید به نحوی سازماندهی شده باشد که کاربر را تشویق کند آن را تا انتها ببیند.

استفاده از هشتگ :

نکته مهم دیگری که برای قرار دادن پست در ویترین باید در نظر بگیرید استفاده از هشتک است. همانطور که در مطالب قبلی نیز به این نکته اشاره کردیم ویترین دربردارنده بخش‌های مختلفی نظیر ورزش، دانستنی، فروشگاه، علمی، آشپزی و غیره است که باید برای پست خود بخش مرتبط با آن را انتخاب کنید. همچنین توصیه می ‌کنیم برای پستی که در ویترین انتشار میدهید از هشتگ های دسته بندی ویترین استفاده نماید درست همانند اینستاگرام.

چگونه می توان پست های ذخیره شده را در ویترین مشاهده کرد؟

برای آنکه بتوانید در اپلیکیشن روبیکا همانند اینستاگرام پست های دیگران را مشاهده کنید و یا آنکه پست های خود را به دیگران با اشتراک بگذارید باید به قسمت ویترین بروید. حتی این امکان در ویترین برای شما وجود دارد که بتوانید پست هایی که دوست داشتید را ذخیره کنید.

به عبارت دیگر امکان ذخیره پست های ویترین در خود برنامه برای شما فراهم است.

برای مشاهده پست هایی که ذخیره کرده اید باید ابتدا به قسمت تنظیمات روبیکا و سپس گزینه نشان شده ها را انتخاب کنید.

به این صورت پس از ورود به این گزینه تمامی پست هایی که توسط شما از قبل ذخیره کرده بودید در ویترین و روبینو قابل مشاهده خواهد بود.

در صورتی که احساس کنید برخی از پست هایی که نشان کرده‌ اید دیگر به آن نیاز ندارید می توانید از حالت ذخیره خارج کنید.