آموزش مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ

2 فروردین 1402

به احتمال خیلی قوی تا به حال از واتساپ استفاده کردید. یکی از بهترین و معروف ترین برنامه های پیام رسان در دنیا که به راحتی و تنها با داشتن شماره تلفن فرد مقابل می توانید با او ارتباط برقرار کنید البته قبل از فیلترینگ . در واتساپ افراد تنها با داشتن شماره تلفن فرد مقابل یا صرفا بودن در یک گروهی که شما هستید می تواند پرفایل شما را مشاهده کنند. در این مطلب قصد داریم تا روشی را به شما آموزش دهین که با استفاده از آن می توانید عکس پروفایل خود را مخفی کنید. با آموزش مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ با سناتورگرام همراه باشید.

واتساپ این روز ها به عنوان یکی از اصلی ترین راه های ارتباطی افراد در دنیا به حساب می آید که بسیاری از آن برای برقرار ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. در این برنامه افراد می توانند بدون اطلاع شما و خیلی راحت پروفایل شما را چک کنند. اما شاید دوست نداشته باشید هرکسی پروفایل شما را ببیند و بخواهید آن را مخفی کنید . اما این کار را چگونه باید انجام دهید؟ اصلا راهی برای انجام این کار است؟

مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ:

واتساپ شاید امکانات کمتری نسبت به دیگر پیامرسان ها داشته باشد اما خوشبختانه در این مورد واتساپ از قبل این قابلیت را در برنامه خود جای داده و شما خیلی راحت می توانید عکس پروفایل خود را از دیگران مخفی کنید.

نکته: سعی کنید قبل از طی کردن مراحل ابتدا حتما واتساپ خود را آپدیت کنید و سپس مراحل را ادامه دهید تا به مشکل آنچنانی برنخورید.

ابتدا وارد واتساپ شوید.
سپس در صفحه اصلی در بالا بر روی سه نقطه کلیک کنید.
حالا بر روی گزینه settings کلیک کنید.
صفحه تنظیمات برای شما باز می شود بر روی account کلیک کنید.
در منوی جدید بر روی گزینه privacy کلیک کنید.
در این بخش به دنبال گزینه profile photo باشید.

شما می توانید از بین چهار گزینه که به نمایش در امده که چه کسی می تواند عکس پروفایل شما را مشاهده کند:

Everyone:

با انتخاب این گزینه همه افراد می توانند پروفایل شما را ببینند. عملا فرقی نمی کند چه کسی که شماره شما را داشته باشد و چه کسی که در گروهی که شما هستید باشد می توانید خیلی راحت پروفایل شما را مشاهده کند.

My contacts:
با انتخاب این گزینه تنها مخاطبین شما می توانند عکس پروفایل شما را مشاهده کنند. دقت کنید که حتما شما باید آن فرد را به عنوان مخاطب در تلفن همراهتان داشته باشید و شما باید شماره آن فرد را داشته باشید تا او بتواند پروفایل شما را مشاهده کند.

My contacts except:
با انتخاب این گزینه می توانید از بین مخاطبین خود انتخاب کنید که دقیقا چه کسی می تواند پروفایل شما بتواند ببیند.

Nobody:
با انتخاب این گزینه هیچ کسی نمی تواند عکس پروفایل شما را چک کند حتی کسانی که شماره تلفن شما را داشته باشند

با انتخاب گزینه آخر عکس پروفایل شما برای همه مخفی می شود و عملا انگار شما عکس پروفایل ندارید و آن را به کسی نشان نمی دهد.

.

پنهان کردن عکس پروفایل واتساپ از مخاطبین :

معمولا بهترین گزینه در بین گزینه های بالا my contacts است. با انتخاب این گزیه فقط مخاطبین شما اجازه دیدن عکس پروفایل شما را دارند. اما مشکل اینجاست که گاهی شما می خواهید از این گزینه استفاده کنید اما نمی خواهید برخی افراد بتوانند عکس پروفایل شما را مشاهده کنند. برای این کار گزینه my contacts except می تواند پیشنهاد خوبی باشد اما اگر شما مخاطبین زیادی داشته باشید و فقط بخواهید به چند نفر آنها نشان ندهید چه؟

در اینجا بهترین گزینه این است که آن فرد را از لیست مخاطبین خود حذف کنید. با اینکار او دیگر جز مخاطبین شما به حساب نمی آید و می توانید خیلی راحت با انتخاب گزینه my contacts عکس پروفایل خود را از آن فرد مخفی کنید.

چرا من نمی توانم عکس پروفایل عکسی را مشاهده کنم؟
تا به اینجا به آموزش مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ پرداختیم. اما چرا شما نمی توانید عکس پروفایل بعضی افراد را مشاهده کنید؟ این موضوع دلایل گوناگونی دارد از جمله:

نداشتن عکس پروفایل
مخفی کردن عکس پروفایل از همه افراد(استفاده از گزینه nobody)

بلاک کردن شما!
توجه کنید که اگر فردی شما را بلاک کند یا شما کسی را بلاک کنید عملا دیگر عکس پروفایل آن فرد برای شما نشان داده نمی شود. یعنی اگر توسط فردی بلاک شده باشید عکس پروفایل فرد مدنظر برایتان نمایش داده نمی شود.و یا