اینستاگرام نوت چیست؟

16 اسفند 1401

اینستاگرام در حال حاضر یکی از مهم ترین و اصلی ترین برنامه های دنیا به حساب می آید که در ایران و جهان طرفداران خیلی زیادی دارد. امکانات گوناگون و ساختار فوق العاده به علاوه پشتیبانی شرکت متا از این برنامه برخلاف برنامه های دیگرش باعث شده تا اینستاگرام به یکی از محبوب ترین برنامه ها تبدیل شود که تقریبا بیشتر افراد از آن استفاده میکنند . به تازگی ویژگی های جدید به این برنامه اضافه شده است که یکی از آنها امکان نوت اینستاگرام است. در با سناتورگرام همراه باشید تا با این قابلیت بیشتر آشنا شوید.

طی آپدیتی که اینستاگرام منتشر کرد قابلیتی جدید و جالبی که کمتر در دیگر شبکه های اجتماعی مشاهده میکردیم اضافه کرده است. این قابلیت جدید مربوط به بخش دایرکت در اینستاگرام می شود که می توانید یک یادداشت کوچک و خلاصه را با فالورهای خود به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام نوت در واقع یک ویژگی جدید مربوط به بخش دایرکت است که شما می توانید یک متن خلاصه و کوتاه تا 60 کاراکتر را یادداشت کنید به طوری که این یادداشت برای کاربران شما قابل نمایش است. این امکان در واقع همان استوری متنی است. یعنی شما می توانید با این امکان یادداشتی کوتاه را با فالوور های خود به اشتراک بگذارید و نقطه مشترک این دو در این است که بعد از گذشت یک روز یا همان 24 ساعت این یادداشت هم مثل استوری حذف می شود.

البته این یادداشت در بخشی جدا و در همان قسمت دایرکت ها برای کاربران نمایش داده می شود و افراد برای دیدن آن باید بخش دایرکت خود را چک کنند.

راهنمای استفاده از نوت اینستاگرام در اندروید و آیفون :

حالا که بیشتر با اینستاگرام نوت آشنا شدید شاید بخواهید بدانید که چطور باید از این قابلیت استفاده کنید. برای اینکار اولین کاری که باید انجام دهید بروزرسانی برنامه اینستاگرام به آخرین نسخه است. این قابلیت در چندین آپدیت قبل به اینستاگرام اضافه شده و اگر برنامه شما آپدیت نباشد ممکن است نتوانید از این قابلیت استفاده کنید.

بعد از اینکه برنامه خود را آپدیت کردید وارد اینستاگرام شوید. سپس در صفحه اصلی در بالا بر روی آیکون فلش که مربوط به بخش دایرکت ها می شود کلیک کنید تا وارد صفحه دایرکت شوید.

حالا در بالا این صفحه در زیر قسمت سرچ عکس پروفایل خود را مشاهده می کنید که در زیر ان عبارت Leave a note نوشته شده است. بر روی آن کلیک کنید.

در صفحه بعد در قسمت share whats on your mind.. یادداشت مدنظر خود را وارد کنید.

سپس در قسمت پایین از بین دو گزینه followers you follow back که مربوط به تمامی مخاطبین شما می شود و close friends که مربوط به لیست دوستان نزدیک شما می شود می توانید یکی را انتخاب کنید تا یادداشت شما تنها برای آن گروه نمایش داده شود.

سپس بر روی گزینه share در بالای صفحه کلیک کنید و به همین راحتی یادداشت شما با دیگران به اشتراک گذاشته می شود.

شما میتونید برای ارتقای پیج اینستاگرام خودتون از خدمات سناتورگرام استفاده کنید،
سناتورگرام همواره سعی میکند تا بهترین خدمات رو در سریعترین زمان به شما ارائه دهد.

چه کسانی می توانند از قابلیت اینستاگرام نوت استفاده کنند؟

این قابلیت به صورت عمومی برای همه کاربران دسترس می باشد و براحتی شما می توانید از آن استفاده کنید. البته برای استفاده از آن باید حتما اینستاگرام خود را به آخرین نسخه اپدیت کنید.

از کجا می توانید note های دیگران را در اینستاگرام مشاهده کنم؟

اگر می خواهید یادداشت هایی که دیگران گذاشتند را ببینید می توانید خیلی ساده وارد اینستاگرام شوید و از در صفحه اصلی در بالا بر روی آیکون فلش ضربه بزنید تا وارد بخش دایرکت شوید سپس در زیر قسمت سرچ می توانید نوت های دیگران را مشاهده کنید.

چه کسانی می توانند اینستاگرام نوت را مشاهده کنند؟

شما خودتان نیز می توانید از بین همه فالوور هایتان و افرادی که شما آنها را فالو دارید یا کلوز فرند هایتان یکی را انتخاب کنید که نوت های شما فقط برای آنها به نمایش گذاشته شود.