چطور امنیت حساب کاربری روبیکا را افزایش دهیم؟

4 اسفند 1401

چطور از خود در برابر حملات هکری محافظت کنیم:

درمورد این موضوع باید چند نکته خیلی مهم وجود دارد که لازم است به آن‌ها توجه کنید. به دلیل امنیت بالای این برنامه امکان هک‌شدن روبیکا وجود ندارد و تا الان کسی نتوانسته است این اپلیکیشن را هک کند. در نتیجه تمام اخبار مربوط به این موضوع شایعه‌ای بیش نیست و شما به راحتی می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. اگر هم نام‌هایی مثل روبیکا پلاس یا روبیکا طلایی به گوشتان خورده، حتما بدانید که اپ‌های غیررسمی هستند و از آن‌ها استفاده نکنید. به این صورت ما میتوانیم خود را در برابر حملات هکری محافظت کنیم

آیا در همه شرایط همین‌طور است؟

خیردر همه شرایط همین طور نیست؛ زیرا اگر شما شماره تلفن و کد ورود به حساب خود را در اختیار هر فرد دیگری قرار دهید، با سوءاستفاده از این اطلاعات، امکان ورود به اکانت شما وجود دارد.
شماره یا کد را در اختیار کسی قرار ندهید
توجه داشته باشید؛ تیم پشتیبانی روبیکا به هیچ‌وجه از شما شماره یا کدی نمی‌خواهد. در نتیجه اگر کسی با نام جعلی «پشتیبانی روبیکا» وارد حساب شخصی (PV) شما شد و درخواست کد یا شماره‌ای کرد، حتما به آن شک کنید و اطلاعات خود را به اون ندهید.

آموزش مخفی کردن آخرین بازدید روبیکا:

اگه برای راحتی بیشتر ترجیح می‌دهید بقیه از آخرین بازدیدتون مطلع نباشند، روبیکا راه‌حلی برای آن دارد. برای یادگیری آن قدم به قدم مراحل زیر را انجام دهید:
تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > نمایش آخرین بازدید و آنلاین بودن > انتخاب گزینه «هیچ‌کس»

فایل‌های زیر 1 مگابایت را دانلود نکنید:

ممکن است فردی به قصد هک‌کردن گوشی‌تان یک فایل با حجم زیر 1 مگابایت را برای شما بفرستد. به هیچ عنوان فایل موردنظر را دانلود نکنید. چون ممکن است ویروس باشد و با دانلود آن، هکر به اطلاعات گوشی شما دسترسی پیدا کند. همچنین در‌صورتی‌که اشتباها فایلی را دانلود کردید و با اخطار آنتی‌ویروس گوشی مواجه شدید، فورا آن را حذف کنید.

چگونه امنیت روبیکا را بالا ببریم؟

دسترسی‌های حریم خصوصی را محدود کنید:

برای افزایش بیشتر امنیت حساب روبیکا خود قسمت «حریم خصوصی و امنیت» را از تنظیمات پیدا کنید و سری به گزینه‌های آن بزنید. تا حدودی دسترسی‌ها را محدود به مخاطبین خود کنید و با توجه به نیازهای خود آن را درست کنید.

تایید دو مرحله‌ای را فراموش نکنید:

علاوه‌بر روبیکا در سایر اپلیکیشن‌ها هم از این امکان برای افزایش امنیت و حفظ حریم کاربران استفاده می‌شود؛ اما متاسفانه بسیاری از کاربران آن را فعال نمیکنند . به این منظور به ترتیب با مراحل زیر پیش بروید:
تنظیمات > حریم‌ خصوصی > تایید دو مرحله‌ای > تنظیم گذرواژه اضافی > واردکردن گذرواژه دلخواه > زدن تیک تایید > واردکردن مجدد گذرواژه > تیک تایید
همچنین برای این‌که رمز آن را فراموش نکنید، می‌توانید از قسمت راهنما استفاده کنید:
تایپ عبارت مناسب برای یادآوری رمزعبور > تیک تایید

این کار یکی از اصلی ترین کارها برای افزایش امنیت حساب کاربری روبیکا است.

اگر رمز را فراموش کردم چه کار کنم؟

برای غیرفعال کردن تایید دومرحله ای روبیکا میتوانید با همان شماره ایی که در روبیکا ثبت نام کردید کد #999* بگیرید ، سپس گزینه ی 2 (پشتیبانی) و مجددا گزینه ی 2 (غیرفعال کردن تایید دومرحله ای) را انتخاب کنید.
این کد دستوری ussd مخصوص کاربران همراه اول و ایرانسلی است اگر سیم کارت رایتل دارید باید با پشتیبانی روبیکا تماس بگیرید.

نتیجه گیری :

ما در این آموزش سعی کردیم تمام نکات و مواردی که باعث افزایش امنیت حساب شما در برنامه روبیکا میشود بیان کنیم.
همواره شما میتوانید با رعایت نکاتی که در آموزش گفته شد از گزند افراد سودجو دور باشید و از اطلاعات و حریم خصوصی خود نگهداری کنید.