آموزش کم کردن حجم عکس در اندروید

19 اسفند 1401

اگر جزو کسانی هستید که در فضای مجازی و وب فعالیت میکنید قطعا یکی از مشکلات شما حجم بالای عکس هایی است که در فضای وب وجود دارد. در طی چندین سال گذشته با افزایش کیفیت دوربین ها حجم عکس ها تا حد زیادی بالا رفته و این موضوع باعث شده تا هم حجم زیادی را اشغال کنند و هم برای کارهای وب و …. مناسب نباشند.

اینجاست که به ابزارهایی برای تغییر سایز عکس به کارتان می آید. در ادامه با سناتورگرام همراه باشید تا روش های کم کردن حجم عکس را به شما آموزش دهیم .

در حال حاضر حجم عکس های با کیفیت متوسط بین 1 تا 3 مگابایت و با کیفیت عالی بین 5 تا 10 مگابایت است که قطعا ذخیره کردن عکس هایی با تعداد بالا و با این حجم بسیار سخت است. اما آیا روشی وجود دارد که بتوان حجم آنها را یک چهارم کرد؟ آیا می توان حجم آنها را کاهش داد؟

کاهش حجم عکس به چه قیمتی؟

ابزار ها و روش هایی در قدیم برای کاهش حجم فایل هایی همچون عکس وجود داشتند اما معمولا یا اندازه و سایز آنها را بسیار کم می کردند یا باعث بی کیفیت شدن عکس می شدند. در طول سال های گذشته پیشرفت ها باعث شده تا بتوانیم عکس هایی با کیفیت بالاتر ثبت کنیم حال به قیمت افت کیفیت حجم آنها را کم می کنید چندان عقلانی نیست و دیگر کاربردی نیست.

به همین دلیل ابزار ها و سرویس هایی پدید آمدند تا بتوانند با کمترین افت کیفیت حجم عکس ها را کاهش دهند. این ابزار ها وبسایت های آنلاین و برنامه های مختلفی است که برای این کار وجود دارد و میتوانید از آنها کمک بگیرید.

کم کردن حجم عکس آنلاین:

معمولا خیلی از ما نیاز داریم تا هر روز حجم عکس های گوناگونی را کم کنیم. به همین دلیل استفاده از ابزار های آنلاین می تواند بهترین روش باشد. این ابزار ها بدون هیچ دردسری و در هر دیوایسی به راحتی حجم عکس شما را کم می کنند بدون اینکه کیفیت آن کم شود.

وبسایت compressor.io :

یکی از وبسایت هایی که می توان گفت در این زمینه بسیار محبوب و پر کاربرد است وبسایت compressor است. برای این کار کافیست تا وارد این وبسایت شوید. سپس در وسط صفحه بر روی گزینه select file کلیک کنید و سپس عکس مدنظرتان را انتخاب کنید.

حالا که عکس مدنظرتان را انتخاب کردید کمی صبر کنید تا عکس شما فشرده شود. بعد از آن می توانید با کلیک بر روی گزینه download عکس خود را با حجم کمتر دریافت کنید.

وبسایت squoosh.app :

یکی دیگر از وبسایت هایی که در زمینه کاهش حجم عکس بسیار فوق العاده عمل کرده است squoosh است که رابط کاربری بسیار جذابی دارد. تنها کافیست تا وارد وبسایت آن شوید و بعد فایل عکس خود را انتخاب کنید. در صفحه بعد می توانید تصویر بعد از کاهش حجم را با تصویر اصلی مقایسه کنید، فرمت عکس را تغییر دهید، سایز عکس را تغییر دهید و سپس با تغییر کیفیت حجم عکس خود را کاهش دهید و بعد آن را ذخیره کنید.

نرم افزار کاهش حجم عکس برای اندروید:

به غیر از وبسایت های آنلاین برنامه های اندرویدی مختلفی نیز وجود دارد که بدون نیاز به آنلاین شدن میتواندی سایز عکس خود را کاهش دهید

اکثر برنامه هایی که در زمینه ادیت عکس فعالیت می کنند مانند Pixlr و… به شما این قابلیت را می دهند که بتوانید حجم عکس های خود را تا حد خوبی کاهش دهید.

اما یکی از برنامه هایی که خیلی ساده اما حرفه ای و به صورت اختصاصی در این زمینه فعالیت دارد LitPhoto – Compress & Resize است که می توانید آن را از گوگل پلی دانلود کنید و با استفاده از آن حجم عکس های خود را کاهش دهید.

برنامه های دیگری هم مانند Reduce Photo Size، Photo Compress 2.0، Images Easy Resizer. و… نیز به شما این امکان را می دهند تا بتوانید حجم عکس های خود را با روش های مختلفی از جمله فشرده سازی، تغییر سایز و… به سادگی کاهش دهید

بهترین برنامه کاهش حجم عکس در اندروید چیست؟

برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید این کا را انجام دهد اما برنامه pixlr یکی از بهترین برنامه ها برای این کار است.

بهترین سایت کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت چیست؟

در این زمینه وبسایت های بسیار خوبی وجود دارد اما وبسایت squoosh.app را امتحان کنید که در این زمینه بسیار فوق العاده است.